• Сподели на:

Тренди чевли за пролет и лето

___

Оваа сезона се чини дека чевлите не биле никогаш по забавни, шарени и необични. Светските модни дизајнери ја пуштиле фантазијата, така пердувите, златните тонови, платформи, шпицови, класични сандали, римјанки, сандали со каиши се тотално апсолутно во мода. Од Шанеловите класични црно-бели чевли до Оскар де ла Рента сандалите со пердуви кои ниту една трендсетерка не може да одолее.


Оставете коментар

___