Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Чевли од Chiara Ferragni

Слатки, необични и како што би рекла таа светкави чевли една од најпознатите модни блогерки, Chiara Ferragni, го “срушиле” интернетот. Овие гламурозни чевли кои никако неможат да останат неприметени и станале must have производ за кои ги издигнува жените ширум светот. Chiara односно The blond salad вели дека овие чевли може да се носат и во дневна прошетка па и на некои гламурозни настани.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement