Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Цветни примери за пролет 2015

Неделата на високата мода во Париз е позади нас и навистина уживавме во моделите, комбинациите и примерите на светските модни дизајнери. Couture колекцијата кои се навистина прекрасни, женствени, а посебно внимание на модните критичари привлекле цветните примери. Ви претставуваме неколку комбинации.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement