• Сподели на:

See by Chloe – New York fashion week

___

Модната куќа Chloe ја претстави колекцијата See by Chloe на модната недела во Њујорк. Карл Лагерфлед инаку креативниот директор на Шанел и Фенди е еден од највлијателните луѓе кој исто така работел на Chloe. Оваа модна колекција помалку, ако така можеме да кажеме, штреберска со одреден сексапил колекција ја прави жената да изгледа софистицирано, интелигентно, секси и префинето. Што сакате повеќе од тоа?


Оставете коментар

___