Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

По цена од 4.500 евра е продадена иконската фотографија на Дејвид Боуви, направена за време на неговото апсење во 1976 година, надминувајќи ги сите...

Wall Street

Ако сè уште не сте го истражиле NFT, време да го направите тоа е сега! Сè поголем број на брендови објавуваат NFT колекции, а...

Wall Street

Не толку одамна, човекот кој го играше Џек Спароу до совршенство победи на судењето за клевета против поранешната сопруга Амбер Херд. Додека траеше судскиот...

Wall Street

Јакната што ја носеше астронаутот Баз Олдрин на летот на Аполо 11 стана најскапиот вселенски предмет продаден на аукција! Познатата јакна достигна „астрономска“ цена...

совети

Многу млади жени професионалки се преплашени дека никогаш нема да им се обрне внимание на нив, дека ќе бидат игнорирани и прескокнати  за потенцијалните...

совети

Голем дел од успесите кои ќе ги достигнеме целосно зависат од нашите системи на верување, од силата на нашето верување во тоа колку е...

совети

Сакате ли да го испрограмирате мозокот и телото да останат активни во текот на денот? Внимавајте  на следниве 3 работи, кои што успешните луѓе...

Advertisement