Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Дали сакате да купите имот во Монако? Знајте дека тоа ќе ве чини – цената на метар квадратен е двојно повисока во однос на...

Wall Street

Надзорниот одбор на Заваровалница Триглав на седницата одржана на 30.03.2021 година го потврди ревидираниот годишен извештај на Групацијата Триглав и на матичното друштво за...

Wall Street

Канје Вест е официјално признат како најбогатиот црнец во историјата на САД. Според Блумберг, богатството на 43-годишниот рапер, чии хит синглови „Stronger“, „Heartless“ и...

Wall Street

Дека светот е навистина неверојатно место, можеме да заклучиме практично секој момент во секој ден … Како што знаете, поговорката „колку луѓе, толку чуда“...

Wall Street

Во свет без кoрона, многумина од нас сега полека би планирале да се вратиме дома од некоја далечна дестинација или од светската метропола каде...

Wall Street

Договорот беше одобрен од акционерите на куќата за накит. Кон крајот на годината, финалето пристигна во сагата Тифани и Ко против ЛВМХ. Луксузниот конгломерат...

Wall Street

Ако ја следите индустријата за луксузни производи или како инвеститор или како заинтересиран потрошувач, не може да се негира дека 2020 година е интересна...

Wall Street

Порталот Business of Fashion штотуку го објави својот годишен извештај за состојбата во модната индустрија, откривајќи остар пад на профитот во текот на оваа...

Advertisement
Advertisement
Advertisement