Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Децата скоро не знаат да одат на копно, затоа што се родени и израснати на вода. Луѓето Бахау од Малезија живеат скоро целосно на...

Wall Street

Да почнеме со лошите вести – за жал, ниту една од овие жени не се најде на оваа листа благодарение на нивната работа, имено,...

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Wall Street

Ана Винтур е британско-американска новинарка и уредничка, позната по нејзината улога како главен уредник на магазинот „Vogue“ од 1988 година. Со препознатливите знаци на...

Wall Street

Во неодамна објавената студија може да се прочита дека вработените во Mozilla толкувале кориснички информации засновани врз историјата на пребарување на Интернет, бидејќи се...

Wall Street

Документарниот филм „Берге Истра“ во режија на Дражен Мајиќ, кој беше сценарист на сценариото заедно со Зоран Ангелески, ќе се прикаже во петок навечер,...

Wall Street

Аину, староседелците во Јапонија чии потомци сè уште живеат на северот на земјата, за првпат се споменуваат во осмиот век. Tие претставуваат еден вид...

Wall Street

Новата визуелизација покажува зошто визирите и маските со вентили можеби и не се најдоброто решение за ширење на Covid-19. Иако визирите првично блокираат капки...

Wall Street

Кандидатот за претседател на САД е роден во скромно семејство. Тој изгради успех благодарение на неговата интелигенција, социјалната позиција и парите. Неговиот живот му...

Wall Street

Островот Сентинел е познат во светот како остров на смртта, и таму неодамна го загуби животот американскиот мисионер Џон Ален Чоу кога луѓето од...

Wall Street

Француската компанија „Геошавр“ започна со продажба на заштитни маски против коронавирусот направена од влакна од коноп, објави радио Франс Блу. Компанијата, основана во 2014...

Advertisement
Advertisement