Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Gucci и Louis Vuitton во моментов се на врвот на листата луксузни модни брендови, според годишната финансиска анализа на Brand Finance. Двете популарни модни...

Wall Street

Да знаете со пари не значи да бидете богати, туку успешно да управувате со буџетот на вашето домаќинство, да работите подобро кога купувате, да...

Wall Street

Британското кралско семејство е најпознато во светот и едно од најбогатите, па за жал не е изненадувачки што тие постојано биле мета на убијци...

Wall Street

Авангардија (Авангарда) е концепт на нова мегајахта од студиото Лазарини Дизајн што може да прими вкупно 60 лица. Италијанскиот дизајнер Пјерпаоло Лазарини е познат...

Wall Street

Животниот пат на Мекафи бил многу динамичен. Започнал како продавач од врата до врата, а потоа ја основал компанијата зад еден од најпознатите софтверски...

Wall Street

Од април, кога започна кризата, предизвикана од пандемијата коронавирус, до јули, нивното богатство се зголеми за 27,5 проценти, додека милиони луѓе останаа без работа,...

Wall Street

Доналд и Меланија Трамп беа тестирани за коронавирус откако најблискиот соработник на Трамп бил позитивен. Таа нема идеја за политика, ниту ја интересира, но...

Wall Street

За Шерон Стоун се знае дека има најголем коефициент на интелигенција во Холивуд. Иако веќе има 62 години, оваа одлична актерка не го изгубила...

Wall Street

Кралицата Елизабета наводно била револтирана кога дознала дека нејзините вработени протестираат против нејзиниот план да ги задржи во кралскиот двор за време на Божиќ,...

Wall Street

Вестите за акции на американската царина и гранична патрола, која заплени копии на дизајнерски сандали, чанти, шалови и паричници вредни неколку милиони долари, станаа...

Wall Street

Серијата „Игра на тронови“ наиде на негативни критики во последната сезона. Сепак, дури и тогаш, светла точка беше актерката Емилија Кларк. Во едно неодамнешно...

Advertisement
Advertisement