Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Не е голема работа богатите да трошат милиони долари одеднаш. Бил Гејтс има толку многу пари што дури и да одлучи да троши милион...

Wall Street

Ако нешто може да се нарече ретко парче, тоа е аудио снимка од 1970 година на Џон Ленон, што пееше досега необјавена песна за...

Wall Street

Милијардерот Илон Маск сигурно има големо влијание врз целиот свет, а особено на пазарот на крипто валутите. Извршниот директор на Тесла редовно предизвикува големи...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Wall Street

Ако ја следите индустријата за луксузни производи или како инвеститор или како заинтересиран потрошувач, не може да се негира дека 2020 година е интересна...

Wall Street

Порталот Business of Fashion штотуку го објави својот годишен извештај за состојбата во модната индустрија, откривајќи остар пад на профитот во текот на оваа...

Wall Street

Откако во март донираше два милиони евра (2.427.900 американски долари), Gucci започнува нова фаза на добротворни активности… Луксузниот бренд објави дека ќе донира 500...

Wall Street

Полското издание на списанието Вог им оддаде почит на жените кои се борат за повлекување на конзервативниот закон за абортус. На насловната страница, манекенката...

Advertisement