Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

ДИ ДЕЈ

„Те сакам“ е секогаш најдоброто нешто што треба да му го кажете на вашиот партнер, но и пишувањето романтични пораки за овој посебен ден...

ДИ ДЕЈ

Од права коса до кадрава, но најважно, едноставна… Најдете инспирација од последната сезона на најактуелните фризури директно од невестинската писта… Нежни бранови Тенка и права...

ДИ ДЕЈ

Дизајнерот Беџли Мишка малку порано од очекуваното ја лансираше невестинската пролетна колекција за 2016-та година. Коелкцијата е проследена со интересен ориентален лукбук, зад кој...

ДИ ДЕЈ

Една од првите одлуки кои ги донесува невестата за време на планирањео на венчавката, е изборот на бојата. Така, цвеќето, украсите, свадбените покани и...

ДИ ДЕЈ

Доколку наскоро ви претстои свадба, нема како да минете без свадбена торта. Одбравме за вас неколку стилски предлози, кои може да ви послужат како...

ДИ ДЕЈ

Доколку не знаете како да ја стилизирате вашата коса за претстојниот настан, топло ви препорачуваме да ја пробате оваа нежна фризура. Таа е лесна...

ДИ ДЕЈ

Секоја жена сака да изгледа блескаво на нејзината свадба. Додека многу од дамите ja оставаат косата да порасне до големиот ден, има невести кои...

ДИ ДЕЈ

Кога ќе стане збор за свадбена храна, изборот е најлесно да се започне со барање состојки кои ги нуди сезоната. И со оглед дека...