Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Нежни и романтични: 3 предлози за невестински фризури

Од права коса до кадрава, но најважно, едноставна…

Најдете инспирација од последната сезона на најактуелните фризури директно од невестинската писта…

Нежни бранови

Тенка и права

Погледнете ја моќта на едноставноста, која ја докажува моќта на помлаку е повеќе.

Романтична плетенка

Прочитај

Wall Street

Пред нешто повеќе од еден месец, таблоидот „New Idea“ напиша дека принцот Хари бара бегство од лошиот брак со Меган Маркл заедно, замислете, и...

Route 66

Ако се појави жолтото светло на таблата со инструменти, што укажува дека вашето возило е во резерва, некои возачи ќе паничат, а некои ќе...

Fine Living

Архитектонската волшебна вила, во кој главниот лик во крими/трилерот ја толкува Ким Бесинџер, е достапна за купување….. Елегантното скалило од леано железо е непогрешливо....

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...