Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Убедливо најмоќниот антибиотик кој ги убива и сите вируси

Веб страницата earthweareone.com тврди дека овој рецепт го користеле уште старите Европјани со цел да се заштитат од сите можни зарази и болести.

Според истиот портал, рецептот им помогнал на милиони луѓе да се ослободат од хроничните болести, бактериски инфекции, а тврдат дека совршено лечи и кандида.

Овој лек ефикасно го чисти организмот од токсини, ги убива штетните бактерии, делува против габични и вирусни инфекции и ја поттикнува циркулацијата во целото тело.

Потполно е природен, а тајната на неговата моќ се крие во комбинацијата на состојки со силно антибиотско дејство.

РЕЦЕПТ

Потребни состојки:

  • 700 мл домашен јаболков оцет
  • ¼ шолја ситно исечкан лук
  • ¼ шолја ситно исечкан кромид
  • 2 свежи лути пиперки (најлути што можете да најдете)
  • ¼ шолја изрендан свеж ѓумбир
  • 2 супени лажици рендан свеж корен од рен
  • 2 супени лажици куркума во прав

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки во еден сад, освен оцетот, а потоа префрлете ги во една поголема стаклена тегла. Истурете го оцетот одозгора, добро затворете ја теглата и промешајте. Оставете ја да стои на темно место 14 дена. После овој период, отворете ја теглата, промешајте ги и изгмечете ги состојките, а потоа процедете ги низ газа добро, за да излезе целиот сок. Сувата материја што останува можете да ја користите за готвење доколку сакате.

Начин на употреба:

Најдобро е да започнете со една мала лажичка на ден, а за зајакнување на имунитетот доволно е да земате по една супена лажица дневно. Доколку се борите со сериозна болест, дозволено е да внесувате и до 6 супени лажици на ден.

Напомена:

– Напитокот е многу лут, па затоа немојте да го пиете на празен желудник.

– Чувајте го во фрижидер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement