Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Ова е строго чувана тајна за бели сјајни заби!

Бидејќи листовите од оваа билка се густи и цврсти, ќе ги тргнат сите површински флеки од забите додека ги џвакате.

Сите сакаат бела насмевка, но ја немаат. Кафето и цигарите се се главни уништувачи на бојата на вашите заби. Но, постои природен начин како да ги избелите. За да ви бидат постојано бели и без темни флеки користете  – кељ.

Вкусните зелени листови на кељот, неверојатно помагаат во избелување на забите – велат стоматолозите од Њујорк.

Бидејќи листовите од оваа билка се густи и цврсти, ќе ги тргнат сите површински флеки од забите додека ги џвакате. Ако му додадете на кељот јаткасти плодови, парчиња овчо сирење и сецкана зелена јаболка, ќе добиете свежа салата, која уште повеќе ќе делува на избелување на забите и убава сјајна насмевка. Јаткастите плодови одлично ќе ги отстранат темните флеки од забите, а сирењето ќе го додаде потребниот калциум.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...