Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Ослабете за 7 дена и уништете 3000 калории

За да би се решиле од вишокот килограми и да се ослободите од масните наслаги не морате да гладувате или секојдневно да ја посетувате теретаната. Едноставно, побарајте го решението во секојдневниот живот. Дознајте како за 7 дена да потрошите и до 3000 калории.

Физичката активност е едно од клучните решенија за добрата линија, а со вршењето на одредени домашни работи, или некои хобија од секојдневниот живот, можеме да потрошиме навистина многу калории.

Подолу ви прикажуваме листа на активности кои ќе ви помогнат да ослабете и до 3000 калории во една седмица:

Чистење на прозорци – 336 kcal во 1 час

Метење на под – 240 kcal во 1 час

Усисување – 215 kcal во 1 час

Миење на подот – 325 kcal во 1 час

Пешачење по нагорнина – 500 kcal во 1 час

Играње со кучето – 210 kcal во 1 час

Возење точак – 454 kcal во 1 час

Возење ролери – 430 kcal во 1 час

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...