Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Направете си природен лек против грип и настинки!

Ви претставуваме еден природен рецепт со кој можете да ги победите вирусите и настинките и да си ја вратите потребната енергија.

Потребни состојки:

ленено масло
лимон
мед
главица лук

Начин на подготовка:

Најпрво лимунот го миеме и го лупиме во комбинација со лукот, а потоа ги ставаме во блендер и додаваме малку масло од ленено семе и мед по желба.

Потоа оваа смеса треба убаво да се соедини, а откако ќе се направи тоа во блендерот, сместа ја ставаме во стаклен сад и ја чуваме во фрижидер.

Начин на користење:

Овој природен лек се конзумира секој ден по една лажица, половина час пред секој оброк, значи пред појадок, ручек и вечера.

Резултатите ќе ги почуствувате уште во првата недела од користењето, а овој микс е добар за овој период од годината кога настинките и групот се најчести.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...