Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Намачкајте ги стапалата со сенф, за да ја сопрете настинката

Познато е дека синаповото семе дава одличен ефект како при болки во грбот и зглобовите, така и против настинка. Доколку не располагате со вакво семе, може да корстите и еден полесно достапен продукт, кој се подготвува од него, а тоа е природен сенф.

Едноставно намачкајте ги стапалата со сенф и завиткајте ги во некоја тканина.

Потоа облечете волнени чорапи, легнете и задржете ги колку што можете повеќе. Откако ќе ги отстраните, добро е малку да се движите, за да го подобрите крвотокот на стапалата. Најдобро е да користите овој метод навечер пред легнување, а доколку е неопходно и неколку вечери по ред. Уште по првата процедура, ќе се чувствувате многу подобро, а симптомите на настинка значително ќе се редуцираат.

 

Намажете ходилата с горчица, за да спрете хремата

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...