• Сподели на:

Најдобри стимуланси за засилување на енергијата

___

За брзо освежување, можете да ставите неколку капки есенцијално масло од грејпфрут во хартиена салфетка и да ја дишете една минута.

Зелен чај е идеален напиток – Освен што го хидрира организмот, малата количина на кофеин (теин), за разлика од кафето и другите врсти на чаеви ќе ви ја овозможи потребната енергија.

Грејп – Есенцијално масло од грејп познато е по енергетскиот ефект, што најдобро го знаат ароматерапевтите. Ако сакате да го пробате неговото делување, додајте неколку капки во мала количина обично масло и измасирајте го стомакот со оваа мешавина, а потоа истуширајте се. За брзо освежување, можете да ставите неколку капки во хартиена салфетка и да ја дишете од 1 до 2 минути.

Апетисани – Доколку ви паднал шеќерот, наместо слатки колачи или чоколади, земете бадеми и ќе се чувствувате многу подобро.

 

 


Оставете коментар

___