Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Индиски лек стар 5000 години: Прочистете го телото од отрови

Со едноставен трик исфрлете ги сите отрови и непотребни токсични материи од вашето тело, а со тоа подмладете се.

Организмот има само два начина да се ослободи од отровите, едниот е преку дебелото црево, а  вториот е преку плунковните жлезди. Пред 5000 години во древните Индиски записи е откриен метод на мешање билно масло во устата. Овој рецепт многу пати се докажал како одличен.

За да го создадете маслото потребно е ледено цедено маслиново, сусамово и сончогледово масло, а треба да се меша во устата 15-20 минути, потоа да се оплакне устата со чај или вода.

Мешањето треба да се практикува наутро, на празен стомак, и три пати дневно пред јадење. Во текот на мешањето на маслото, од устата треба да потече крв, со која телото ќе се ослободи од токсични и отровни материи.

Доколку го практикувате ова, после мешањето задолжително треба да го плукнете маслото.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...