Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

20 минути на ден за тело од соништата

Доколку дневно вежбате по неколку минути, ќе ги обликувате бицепсите, грбните, градните и останатите мускули  а крајниот резултат ќе биде –  совршено тело од соништата.

За овие вежби ви се потребни тегови. Не мора сите вежби да ги правите во еден ден. Затоа ние ви ги поделивме по денови. Се што треба да направите е да посветите 20 минути секојдневно.

Понеделник

20 минути вежби со тегови за јакнење на градните и грбните мускули.

Вторник

20 минути вежби со тегови за јакнење на рамената.

Среда

20 минути вежби со тегови за јакнење на стомачните мускули.

Четврток

20 минути вежби со тегови за јакнење на бицепсите и трицепсите.

Петок

20 минути вежби со тегови по желба.

Сабота

20 минути вежби со тегови за јакнење на бутните мускули.

Недела

20 минути вежби со тегови за јакнење на градните мускули и половината.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...