Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

За силни мускули: Дали сте слушнале за „вакуумирање“ на стомакот?

Заборавете на безбројните стомачни, бидејќи постои сосема поинаква можност за ефикасно засилување на стомачните мускули – „вакуумирање“.

Звучи прилично неверојатно и можеби ќе треба за почеток да се консултирате со некое стручно лице, но крајните резултати за оние кои ја пробале ќе ве воодушеват.

Станува збор за техника на дишење која ги активира и засилува мускулите на абдоменот со контракција на мускулите. Неопходно е оваа вежба да ја правите правилно и ‘рбетниот столб да ви биде стабилизиран за да не се повредите.

Вакуумирањето на стомакот се прави само 15 секунди и се повторува во серија од 5 пати со кратки паузи.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...