Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Вежби за здрав грб

Доколку се соочувате со болки во вашиот грб и половина, тоа сигурно е поради лошото стоење, или поради премногу часови поминати пред компјутер на работа. Можеби заслужувате добра масажа, но тоа ќе ве опушти само за одредено време.

Најдобро е да вежбате и да ја одржувате мускулатурата на вашето тело. Ако сеуште не сте почнале со вежбање, тогаш погледнете ги овие вежби кои ќе ви помогнат за да ги намалите болките и да ја зацврстите мускулатурата на грбот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...