Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Вежби за витки нозе и стегнат задник

Со овие 16-минутни вежби за тонирање на долниот дел од телото во кој се користат движења инспирирани од балетот, многу брзо ќе согорите калории и ќе успеете да изградите цврста дефиниција на нозете, бутовите, задникот, колковите, стомакот и тоа без никаква дополнителна опрема.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...