Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Вежби за цврсти гради (Видео)

Со цел да за задржите цврстината на вашите гради, многу е важно да носите удобен спортски градник за време на физичките активности при вежбањето.

Тој ќе спречи вашите гради да се опуштат.

За убави и цврсти гради правете ги следниве вежби кои можете да ги правите дома.

Застанете пред ѕид и потпрете се на него со двете раце. Вашите раце нека бидат на височина на рамењата. Нозете, исто така, можете да ги раширите во рамнина на вашите рамења, а потоа навалете го горниот дел од телото на ѕидот и вратете се во првобитната поза.

Вежбата повторете ја 12 пати и правете ја три пати неделно.

Во видеото подолу погледнете уште едноставни вежби за поубави и поцврсти гради!

httpv://www.youtube.com/watch?v=ot7HDrtbEMY

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...