• Сподели на:

Вежби со метла креирани за Гвинет Палтроу (Видео)

___

Знаете ли дека Гвинет Палтроу има 40 години? и, секако, изгледа одлично. Кој би рекол дека е тоа е така благодарение на една обична метла, поточно дршка од метла. О, да! Не се чудете. Оваа помошничка на сите домаќинки лесно може да се претвори во феноменален реквизит за вежбање.

Со неа можете да ги избришете сите они насобрани килограми (особено оние околу струкот).

Потребна ви е само обична метла. Секоја од вежбите треба да ја повторувате 20 (подоцна да зголемувате на 30) пати по ред и по четири пати неделно. Необични се, но не и комплицирани. Со нив ги обликувате струкот, нозете, задникот, ги зајакнувате рамената и рацете. Подетално погледнете во видеото:

The Workout You Can Do at Home for Free


Оставете коментар

___