Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Вежбајте заедно со Ангелите на Викторија Сикрет

Ангелите на Викторија Сикрет се меѓу најпознатите убавици во светот за кои воздивнуваат голем број припадници на посилниот пол. Покрај преубавиот лик, овие дами поседуваат и затегнато тело со заводливи облини.

Покрај балансираната исхрана овие девојки постојано вежбаат. Тие користат вежби во кои што е застапен секој дел од телото, па така сите мускули подеднакво се развиваат.

Секако доколку некој дел од телото е попроблематичен или помалку развиен, би требало поагресивно да ги повторувате вежбите што се фокусираат на тој предел.

Погледнете како вежбаат Алесандра, Кендис и Адријана за да останат во топ форма.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...