Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Вежбајте јога додека сте на работа

Искористете дел од времето кое го поминувате на работа за малку опуштање и релаксирање од секојдневните обврски. Вежбањето јога на работа е совршено за сите оние кои поминуваат многу време на работа и пред компјутер. Овие вежби се идеални за оние кои сакаат да направат една кратка јога пауза, или за оние кои се во период на заздравување после некаква повреда, а мораат да работат. Уживајте!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...