Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Вежба за задник која ја практикува Наоми Кембел

Тренерот на познатите Дејвид Кирш е личноста на која Наоми Кембел му се обраќа кога сака да се доведе до фит форма пред ревија. Тој одлучил да ја подели нејзината омилена вежба за задник, а вие можете да ја додадете во било кој тренинг и така да ги затегнете и обликувате мускулите на нозете и задникот. Потребна вие топка за пилатес и подлога за вежбање. За вежбата се потребни само неколку минути.

1. Легнете со лицето свртени кон подот, така да колковите ви одмараат на топката, а рацете и стапалата ставете ги на под за да одржувате рамнотежа.
2. Тапкајте со стапалата према надвор, така да нозете ви бидат во форма на латиничната буквата V
3. Полека подигнете ги стапалата триесетина сантиметри над тлото и цврсто стиснете ги едно до друго.
4.Собраните нозе полека спуштајте ги према подот, а пред крај на движењето повторно ставете ги во V-положба.
5. Повторете го ова 15-20 пати.

Освен пилатес, Наоми е голем фан на јога. 42-годишната Наоми често се фали со своето совршено тело на Инстаграм, ставајќи слики во различни јога пози.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...