Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Тренинг од 5 минутни за совршени стомачни

Посакуваш рамен стомак? Со примена на овие вежби и малку дисциплина ќе успееш во остварувањето на оваа желба.

Модерните дами благодарение на начинот на живеење немаат време за себе и своето здравје, но стегнувањето никогаш не било полесно. Нема потреба од вежбални и скапа додатна опрема за да се постигнат одлични резултати.

Впрочем летото наближува, а тоа значи носење многу малку облека. Доколку се одлучивте да намалите на килограмите знаете дека една од најкритичните точки е стомакот.

Токму затоа, ова е видеото кое со само 5 минути интензивни вежби ќе направи да дојдете до посакуваниот стомак доколку ги практикувате секојдневно.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...