Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Тренинг на отворено

Сакате да ја подобрите работата на вашиот метаболизам и да ги согорите маснотиите во брзо време? Тогаш овие вежби се токму за вас! Овој тренинг може да го практикувате во парк, на пешачка патека во вашето соседство или дома. Времето е идеално, направете план и почнете со вежбање уште денес!

httpv://www.youtube.com/watch?v=b5r27alBL7I

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...