Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Рок-нете го озвучувањето и почнете со вежбање!

Еве еден микс посветен на љубителите на рок музиката.

Се надеваме дека ќе уживате во вашиот тренинг со оваа музика:

0:20 – Metallica – The Ecstasy Of Gold
3:40 – Airbourne – Bottom Of The Well
8:02 – Rammstein – Ich Will
11:39 – Dope – Debonaire
14:09 – Skillet – Monster
17:03 – Guns’n’Roses – Paradise City – Instrumental
23:34 – ACDC – War Machine
26:41 – Rise Against – Prayer Of The Refugee
29:59 – Airbourne – Raise The Flag
33:28 – Disturbed – Indestructible
37:22 – George Thorogood – Bad to the Bone
42:14 – Sabaton-Primo – Victoria
46:22 – Seether – Remedy
49:46 – SixxA.M. – This Is Gonna Hurt
53:15 – Sonata Arctica – I Want Out
57:02 – Stu Hamm & Larry Mitchell – Fleetwood Mac
59:41 – Nickelback – Something In Your Mouth
1:03:17 – ZZ Top – Tush
1:05:28 – Airbourne – It Ain’t Over Till It’s Over
1:08:40 – Bullet For My Valentine – No easy Way out

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=RjDgXVKdz6c

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...