Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Подгответе го телото за зимските спортови

Кога станува збор за скијањето, најважно е да се зајакнат мускулите на задникот и нозете, како и вежби за стабилизација на зглобовите. За да ја зајакнете стабилноста, потребно е да ги зајакнете и стомачните мсукули.

Минимум три пати во текот на месецот треба да вежбате за да ги подготвите мускулите за скијање. Зајакнувањето на овој дел од телото е битен за да се избегне истегнување, поголеми запаленија, пукање на мускулите и сврзните ткива.

Одлична подготовка за скијање се возењето велосипед, одење во теретана или некоја програма за вежбање во групи. Но, ако сте љубител на самостојно вежбање во својот дом, тогаш погледнете го ова видео и уште денес почнете да вежбате.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...