Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Направете совршени стомачни мускули со помош на едноставен трик

Ретко кој има совршен струк, посебно ако не тренирате редовно и доколку не се храните здраво. Поради тоа различни кроп топови и облека која го открива стомакот ги носат млади жени, но не постои причина зошто да не носат и малку постари.

Се што ви е потребно е добра четка, мирна рака и неколку нијанси на пудра со кои можете да направите изглед на мускули, а стомакот ќе ви изгледа многу привлечен.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...