• Сподели на:

Најдобрата плеј листа за вежби во интервали

___

Музиката навистина помага да преминете од едно на друго ниво, кога станува збор за вежбањето. Во моментот кога ќе помислите дека треба да се откажете, слушате дел од песната која ви дава елан и ве поттикнува да продолжите, па дури и да го зајакнете темпото.

Ако правите вежби во интервали, оваа плеј листа од еден час ќе ви помогне да се чувствувате моќно во текот на целото вежбање.

1. ZZ Ward, “Last Love Song” (Dave Aude Club Remix)
2. Switchfoot, “Who We Are” (Michael Calfan Remix)
3. Röyskopp & Robyn, “Do It Again”
4. Calvin Harris, “Summer”
5. Beyoncé, “XO” (Cosmic Dawn Club Mix)*
6. Afrojack, “Ten Feet Tall” (David Guetta Remix)
7. Tiësto, “Red Lights”
8. Shakira & Rihanna, “Can’t Remember to Forget You” (Fedde Le Grand Remix)
9. Sam Smith, “Money On My Mind”
10. Klingande, “Jubel”
11. Katy Perry, “Birthday”
12. Jason Derulo, “Talk Dirty” (feat. 2 Chainz)
13. Ed Sheeran, “Sing”
14. Beyoncé & Jay Z, “Drunk in Love” (Richie Beretta & Jillionaire Remix)*

 


Оставете коментар

___