Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Мотивирачка музика за вежбање

Не е никаква тајна дека музиката има неверојатна способност за мотивирање. Изборот на музика за мотивирање може или да направи тренингот да ни стане досаден, или вежбањето да го претвори во најубавиот период од денот.

А сега постојат и научни докази што можат да го потврдат ова! Уживајте во музиката која ја одбравме за вас, подгответе се и вежбајте напорно, бидејќи доаѓа лето! J

httpv://www.youtube.com/watch?v=_D0xJsE1dUQ

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...