Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Јога на плажа

Додека сте на одмор, искористете го убавото време и за вежби на плажа. Оваа рутина е добро да се практикува пред или по вашиот регуларен тренинг, а се фокусира на тетивите, колковите и стомачните мускули. Може да го загревате телото пред регуларните вежби, или за истегнување по тренингот.

httpv://www.youtube.com/watch?v=RQD_Xmqe2HI

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...