Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Фитнес предизвик за извајано тело: 25-минутен кардио тренинг (видео)

Фитнес инструкторот Астрид Свон ни покажува интензивни кардио вежби кои можете да ги правите и по дома во дневна соба..

25-minutno-intenzivno-vezbanje-za-sovrsheno-telo-01.jpg

Не ви се потребни дополнителни алатки, само силна волја заради која по 25 минути ќе се чувствувате свежи, полни со енергија, размрдани и со некој килограм помалку.

Инструкторката тврди дека, ако ги правите овие вежби барем трипати во неделата, треба да очекувате позитивни резултати за многу краток период.

Новиот фитнес предизвик:

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...