• Сподели на:

5 јога вежби со кои ќе ви исчезне салото од стомакот

___

Салото на стомакот е проблем со кој ако сте соочени, добро знаете дека е најтешко за ослободување. Можете да се обидете со безброј диети, гладувања, строги режими, тренинзи и што ли уште не, но малку работи можат да ви помогнат.

За среќа, постојат неколку јога вежби кои можат да ви помогнат околу разрешувањето на овој проблем. Ова се вежби кои верувале или не, се вклучени и во секојдневните тренинзи на големите спортисти за да си ја зголемат флексибилноста на телото без ризик од сериозни повреди.

Погледнете како да си го намалите салото од стомакот:


1. Мелница (10 повторувања)

2. Лак (20 секунди)

3. Чамец (Држете горе колку можете)

5-joga-vezbi-so-koi-kje-vi-iscezne-saloto-od-stomakot-1.gif

4. Кобра (30 секунди)

5. Спуштени надоле (Колку можете)

5-joga-vezbi-so-koi-kje-vi-iscezne-saloto-od-stomakot-2

 


Оставете коментар

___