Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

45- минути кардио плејлиста со која ќе се чувствувате како на забава

Ако ви се допаѓа да трчате или да возите велосипед со хаус музика, оваа плејлиста ќе биде вистинскиот избор.

Голем дел од тоа зошто сакате да вежбате напорно е поради музиката. Гласната музика е добар стимул за добар тренинг, а ние се погриживме за изборот.

Подгответе се и гласот на максимум! Ова се траките кои ги одбравме за вас:

1. N.E.R.D., “Rock Star” (Jason Nevins Remix)
2. Fall Out Boy, “Thnks fr th Mmrs”
3. Katy Perry, “Dark Horse” (Elephante Remix feat. Juicy J)*
4. Linkin Park & Steve Aoki, “A Light That Never Comes”
5. Jay Z, “Tom Ford”
6. David Guetta, “I Can Only Imagine” (feat. Chris Brown & Lil Wayne)
7. Muse, “Undisclosed Desires”
8. Three 6 Mafia, “Feel It” (feat. Tiësto)
9.  Red Hot Chili Peppers, “Give It Away”
10. Disclosure, “Confess To Me” (feat. Jessie Ware)
11. Fedde Le Grand & Nicky Romero, “Sparks” (Vicetone Remix)*

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...