Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

4 минутна Зумба вежба

Сигурно постои причина зошто 10 милиони луѓе низ цел свет тренираат зумба. Брза музика измешана со кул, секси танц се супер комбинација за забавни кардио вежби.

Салса, самба, сока, меренга, мамбо и хип хоп со вежби за аеробик сo супер интензивна фитнес програма. Го подобрува кардиоваскуларниот систем, а гори и од 600 до 1000 калории во една сесија. Но, најдоброто нешто околу зумбата е тоа што го тонира целото тело, а во меѓувреме ве прави посреќни и позадоволни. Девет недели вежбање зумба резултира со импресивно подобрување на расположението кај луѓето кои страдаат од депресија. Пробајте ги овие зумба потези.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...