Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

25 Минутни вежби за рамен стомак

Ако барате вежби за вашите стомачни мускули, ова е вистинсото видео за вас. Овие вежби за почетници и за средно ниво на спремност, ќе ви помигнат да се зајакнете. Правете го овој тренинг 2-4 пати во неделата и зголемувајте ги репетициите и намалувајте го времето за одмор како што напредувате. 3.. 2.. 1 Почнуваме!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...