Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

Методот пиење вода наутро, доаѓа од Јапан. Овој едноставен метод се користи за лекување на лесни заболувања но има големо влијание и кај тешките...

МАМА

Земајќи ги повеќето нешта здраво за готово, многумина од нас жалат за тоа што не го направиле или за она што го направиле, без...

Cotton Club

Освен тесните и прави силуети на последните сезони, повторно се појавуваат удобните машки стилови со нова интерпретација. Кон нив се додаваат лесни летни фармерки,...

____баланс новости и трендови

Ова е еден од најлесните и достапни начини за прочистување на организмот од отпадните материи и токсини. Прочистувањето со ориз станува се повеќе популарно,...

____совети и како да

Направете си своја домашна козметичка лабараторија со неколку лажички од ‘магичниот’ прашок. Натриум бикарбонат или т.н. сода бикарбона е толку универзално средство што секој...

____совети и како да

Босилекот е познат по своите антисептични својства  и ја смирува кожата, ја активира циркулацијата на крвта и ја освежува бојата на лицето. Листовите од...

____баланс новости и трендови

Сокот од краставицата може да ви помогне при кожни болести како што се егзема и осип,  помага при висок холестерол и крвен притисок, го...

Advertisement