Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Мала градина во стаклен сад

Не ви е потребен голем двор за да уживате во зеленило и градина. Искористета ја својата креативност и освежете го својот простор со градина во стаклен сад, ваша мала оаза.

Доколку се билките ваша голама љубов, уживата во нивно негување и посматрање на развојните етапи, а поради одредени причини немате можност да направите права градина во околината на домот, садењето во стаклен сад сигорно ќе ве воодушеви. За само еден час можете да направите симпатична мала оаза, со малку креативност и голема желба.

За садење во стаклен сад потребно ви е :

-стаклена кугла
-земја за садење
-каменчиња во различни облици
-активен јаглен
-дрвен стап со кој ќе ја наместите внатрешноста по ваша желба

Предлог плус

Доколку немате идеја што да засадите во стаклениот сад, еве неколку предлози. Тропските и субтропските билки се идеални за садење во стаклен сад, исто така и билките кои не растат многу во висина.
Пробајте со афрички љубичици, бегонија и други. Во галерија слики со комлетно упатство.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...