Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Uncategorized

Џесика Алба спремна за Dior

Шармантната и неодолива актерка Џесика Алба беше вистинско олицетворение на француската елеганција на модната редија на Dior на четвртиот ден од модната недела во Париз.

На неа Dior изгледаше како најубав дијамант во првиот ред на ревијата на оваа познатата модна куќа, која се одржа на 28 февруари 2014 година на модната недела во Париз.

За оваа пригода, популарната актерка Џесика Алба носеше стилски, црн волнен костум со темно син капут од кашмир на Chanel во кој делува посериозно одколку што сме навикнати да ја гледаме.

Сепак, посебен француски шарм на ова комбинација дадоа шик белите чизми кои Џесика ги носи со плик бела чанта на Dior. Дополнителни детали за конечниот потпис на Dior се златните обетки.

Погледнете и сами како Џесика изгледа.

3

4

2

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...