Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Лице

Еве како да нанесете маскара за да имате фатален поглед

Познатиот мејк ап артист Рики Вилсон, кој шминкал некои од најславните ликови на денешницата, тврди дека жените често грешат при нанесувањето на маскарата, ги држат очите отворени, а лицето блиску до огледалото.

“Ликот кој гледа кон огледалото е одличнa прилика за нанесување руменило или кармин, но маскарата бара посебен пристап”, изјавил Рики.

“Кога нанесувате маскара оддалечете се од огледалото малку и погледот задржете го на вашиот нос. Трепките на тој начин подобро ќе ги подвиткате, а резултатот ќе ви донесе спектакуларен изглед”, додал тој.

Ако обожавате трепките да ви дојдат до израз, тогаш Вилсон има уште еден едноставен, но успешен трик: При нанесувањето на маскара, четкичката поставете ја на самиот корен на трепките па направете лесни цик цак движења лево и десно.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...