Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

All posts tagged "thelist"

КУЈНА

Потребни состојки: За кора: 2 портокали 750гр шеќер 10 јајца 150гр мелени ореви 100гр суво грозје 60гр мелени бисквити 5 лажици рум За глазура:...

КУЈНА

Потребни состојки: –          150 гр путер –          200 гр брашно –          Половина кесичка пециво –          30 гр какао –          170 гр шеќер –          1...

Advertisement