Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Вистина за прељубата : 89 проценти од луѓето кои се неверни, нивните партнери никогаш не го дознаваат тоа!

Фактот дека фејсбук дозволи поглема можност за неверство го потврди и фактот дека 45 проценти од испитаниците експлицитно се допишуваат со други луѓе иако имаат партнер.

Новите податоци за неверството стиганаа и тие се шокантни. Наводно 95 проценти од жените и 83 проценти од мажите признале дека биле неверни кон нивните сопружници, утврдила британската студија на британскиот портал undercoverlovers.com која била спроведена на 3000 луѓе.

Секако овие податоци не се однесуваат на целата популација, туку на оние кои веќе признале дека се прељубници. Околу 89 проценти од луѓето кои се неверни, без разлика на полот, нивните сопружници никогаш не дознаваат.

Повеќе за овие податоци можете да погледнете на следното видео:

httpv://www.youtube.com/watch?v=cYn0fTm1P1g

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...