Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Три правила за првиот состанок

Првата средба никогаш не е лесна, ниту за една од страните. Нашиот совет е да се биде свој и опуштен. Сепак, постојат некои мали “правила” кои мора да се почитуваат:

Научен факт е дека светлината патува побрзо од звукот, така што и вашиот изглед ќе биде забележан пред се, дури повеќе од она што ќе кажете на средбата. Физичка привлечност е основа, се друго доаѓа подоцна. Кај жените важно е да нивниот избраник биде убав и претставителен, а пак кај посилната половина ова е уште поизразено. Ние сите знаеме дека животните се привлекуваат преку феромони, што е доста слично кај луѓето. Чувството за мирис игра важна улога во привлекувањето , а добар парфем може да дејствува како афродизијак. Во суштина машкото е тоа кое го планира состанокот и бира местото, но сепак женското може да даде мислење, но не да инсистира на места и активности кои тој не ги сака. Многу е важно за наредните состаноци да научите што тој сака да прави.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...