Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Три грешки кои ги правиме на почетокот на врската: Исконтролирајте се на време!

Некои од нас би сакале да го променат мажот со кој се, некои ги оправдуваат сите негови мани а најчесто сите се заљубуваме одма на прв поглед.

Стручњакот за врски Боб Грант има лоши вести за вас – повеќето жени ги прават истите грешки кога станува збор за врски, а многу малку се свесни дека ги прават. Сепак добра вест е дека еднаш кога ќе се освестите ќе престанете да ги правите.

Измислување опрадвудања за него

Толерирање на нечии мани е едно, но константно барање оправдување за некого кој очугледно не се однесува како што треба, е сосема друга. Ако се во врска во која константно смислувате оправдувањ за лошите работи кои ги прави, не правите услуга на никого.

Откривање на чувствата

Прерано, премногу. Постои време кога е сосема ок да му кажете на мажот дека сте излудени по него, но за повеќето жени е многу нејасно кога е тоа време. На пример просечна жена веќе по првиот секс ќе започне да развива чувства за мажот, што не би било голем проблем доколку и тој го осеќа истото. Тие со чувствата започнуваат малку подоцна, а ако жената прерано им се отвори, тоа ќе ги уплаши.

Очекување на невозможното

Очекување дека ќе го промените мажот е во најмала рака залудно. Можете да промените ситници, но есенцијата не можете, а тоа многу жени пробуваат да го направат. Мажот ретко попушта, а очекувањата стануваат нешто што на крајот сме се разочарале.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...