Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Тестирајте ја вашата врска со само едно прашање

Многу врски на прв поглед изгледаат совршено, но ако ги погледнете под површината ќе сфатите дека љубовниот однос не е таков каков што се чини.

Зошто тогаш да не направите еден краток тест кој ќе открие дали вашиот однос е добар како што мислите.

Се што треба е да си го поставите прашањето дали на вашиот партнер му е важно вашето мислење?

Никогаш немојте да изгубите ниту една секунда од вашиот живот со човек кој не сака да го слушне вашето мислење, кој никогаш не побарал ваш совет и кој сите одлуки во својот живот ги донесува сам без да се консултира со вас.

Во квалитетниот љубовен однос, партнерот мора да ве вклучи во процесот на донесување на одлуки, така ќе знаете дека тој планира иднина со вас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement