Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Седум трикови со кои подобро ќе бакнувате

Велат, добрите бакнувачи се предуслов за добри партнери и во креветот. Но дури и да не ве засега активноста во креветот, секој сака да биде добар бакнувач. Еве седум работи што морате да ги знаете за францускиот бакнеж.

1. Опуштете се – не мислете на ништо. Многумина се оптеретуваат со тоа што ќе помисли „другата“ страна, но верувајте истите мисли му се мотаат и на партнерот низ глава. Уживајте и препуштете се на моментот.

2. Дајте сè од себе – нека на Вашиот партнер веднаш му биде јасно дека не постои ништо друго што повеќе би сакале да го правите во тој момент. Внесете се во чинот и маѓепсајте го со бакнежот.

3. Фантазирајте – многумина забораваат да ги користат рацете. Ставете ги на рамената, на рацете, на колковите…

4. Тајната е во менувањето на интензитетот – долгите и страстни бакнежи менувајте ги со почести и пократки.

5. Свеж здив – секогаш имајте бомбончиња или мастики при рака за да го освежите здивот, но секако не претерувајте.

6. Следете го партнерот –  ако се плашите како сè ќе изгледа, само следете го партнерот и препуштете се на уживањето. Ако си се допаѓате еден содруг, нема причина за грижа.

7. Дишење – многумина целосно се препуштаат на страстите, но корисно е малку да здивнете. Направете пауза, потргнете се од партнерот, погледнете го во очи и насмевнете се. Така на мир ќе можете да земете воздух без да го расипете романтичниот момент.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...